საქართველოს ექიმ ქალთა ასოციაცია
დღიდან დაარსებისა დღემდე,  სექას მიერ ჩატარებულია  მრავალი სამეცნიერო პრაქტიკული კონფერენცია, რომელიც ეძღვნებოდა როგორც შინაგანი სნეულებების ისე-  ქალთა ჯანმრთელობის აქტუალურ საკითხებს.
პირველი კონფერენცია “ქალი მუდამ ახალგაზრდა და ლამაზი” ჩატარდა მოსწავლე ახალგაზრდობის სასახლეში, თბილისში 2001წ ოქტომბერში.
შემდეგი იყო ლექციების ციკლი: “ქალის ჯანმრთელობა მენოპაუზის დროს” მაისი-ივნისი 2002.
ლიცენზია უწყვეტი პროფესიული განათლების წარმოებაზე
2003წ მარტში სექას მიღებული აქვს საქართველოს ჯანმრთელობის და სოციალური უზრუნველყოფის სამინისტროს ლიცენზია, უწყვეტი პროფესიული განათლების წარმოებაზე და შესაბამისი კრედიტ ქულების მინიჭებაზე.
ამ პერიოდიდან კონფერენციები არაერთჯერადად
ჩატარდა  თბილისში, თელავში, გურჯაანში, გორში, ბათუმში,  ქუთაისში, ახალციხეში. კონფერენციები ყოველთვის გამოირჩეოდა მოხსენებების მაღალი  აკადემიური დონით და მსმენელის დიდი ინტერესით.
2009 წლის აპრილში ,სექას მიერ ჩატარებული იყო სამეცნიერო პრაქტიკული კონფერენცია და ჰუმანიტარული აქცია ქ.გურჯაანში.
კონფერენციის ფარგლებში კახეთის რეგიონის ყველა ოჯახის ექიმს საჩუქრად გადაეცათ ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის მიერ გამოცემული წიგნი “ფარმაკოლოგიური ფორმულარი”.
წიგნი ექიმებს წარუდგინა მისმა შემდგენელმა და რედაქტორმა, სექას გამგეობის წევრმა, მედ. მეცნ. დოქტორმა, პროფესორ თამარ კეზელმა.
2009 წლის ივლისში, სამეცნიერო პრაქტიკული კონფერენცია ჩატარდა ქ. ბათუმში. კონფერენციის ფარგლებში აჭარის რეგიონის ოჯახის ექიმებს საჩუქრად გადაეცათ ჯანმოს მიერ გამოცემული წიგნი “ფარმაკოლოგიური  ფორმულარი”.
2013 წ სექამ მოიგო რუსთაველის ეროვნული ფონდის საკონფერენციო გრანტი, რომლის ფარგლებში   ჩატარადა სამეცნიერო კონფერენცია თემაზე „ქართული ნატურალური პროდუქტები შინაგან დაავადებათა მკურნალობაში“.
ამავე გრანტის თანხით გამოიცა ჟურნალ “Actual topics on women’s Health”  მე 4 ნომერი.
სექას თაოსნობით რამოდენიმეჯერ ჩატრადა კონფერენციები, რომლებიც ეხებოდა ქალთა კარდიოლოგიის საკითხებს.
სამეცნიერო პრაქტიკული კონფერენციები ასევე განხორცილდა თელავში 2018; 2021 წლები; წყალტუბოში2021, ზუგდიდში 2022წ გორში 2023 წლის 23 04
ტრენინგები
2018 წლის ოქტომბერში  2018 ლაგოდეხის N1 საჯარო სკოლაში, საქართველოს ექიმ ქალთა ასოციაციის მხარდაჭერით და დაფინანსებით, სექას წევრმა ნინო მანჯაფარაშვილმა  ჩაატარა ტრენინგი თემაზე – “განათლების პრიორიტეტები დღეს და მომავალში. ჯანმრთელობის საკითხები.” ტრენინგმა დიდი მოწონება და ინტერესი გამოიწვია სკოლის მოსწავლეებში.
2005-2006 წ.სექას მიერ თბილისი ჩატარდა  ტრენინგი „გენდერის როლი ჯანმრთელობასა და ჯანმრთელობის დაცვაში“  -სპონსორები: ექიმ ქალთა საერთაშორისო ასოციაცია OSCE/ODHIR.
2006 წ საქართველოს არასამთავრობო ორგანიზაციების კოალიციის ჯამრთელობის ჯგუფის შემადგენლობაში, სექას წევრები მონაწილეობდნენ პროექტში „ქალთა მონაწილეობის გაზრდა საქართველოში ადგილობრივ თვითმართველობის წინასაარჩევნო და არჩევნების პროცესებში“,  გორში და გურჯაანში. სპონსორი: OSCE/ODHIR
სექას მიერ ჩატარებული კონფერენციებიდან განსაკუთრებული  ინტერესი გამოიწვია სამეცნიერო პრაქტიკული კონფერენციებმა” – “სიმსუქნე-ცხოვრების წესი თუ დაავადება?”, თბილისი “Sheraton Metekhi Palace Hotel” თებერვალი 2004 წ.
“შინაგან სნეულებათა მკურნალობის თანამედროვე მეთოდები”, ქ. გურჯაანი.თებერვალი 2005წ
გულის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი პრაქტიკულ-სამცნიერო კონფერენცია. ქ.ქუთაისი სექტემბერი 2005წ.
სამეცნიერო პრაქტიკული კონფერენცია:”გულ-სისხლძარღვთა დაავადებების მიმდინარეობის თავისებურებები ქალებში” კულტურის საერთაშორისო ცენტრი “მუზა”. თბილისი აპრილი 2007წ.
სამეცნიერო პრაქტიკული კონფერენცია: “დავეხმაროთ ქალს გაიხანგრძლივოს ახალგაზრდობა” კულტურის საერთაშორისო ცენტრი “მუზა” თბილისი ივნისი 2008. და სხვა

Association of Women Doctors of Georgia
The first conference "Woman Always Young and Beautiful" was held at the Youth Palace in Tbilisi in October 2001.
The next was cycle of lectures: "Women's Health at Menopause" Tbilisi; May-June 2002.
License for continuing professional education
In March 2003 GMWA obtained the license of the Ministry of Labor, Health, and Social Affairs of Georgia, to carry out the continuing medical education and appropriate credit points.
Since this period, GMWA organized many conferences
in Tbilisi, Telavi, Gurjaan, Gori, Batumi, Kutaisi, Akhaltsikhe. The conferences were always distinguished by the high academic level of the presentations and great interest of the participants.
In April 2009, GMWA held a scientific practical conference and a humanitarian action in Gurjaani.
Within the framework of the conference, the book "Pharmacological Formulary" published by the World Health Organization was presented to all family doctors of the Kakheti region.
The book was presented to the doctors, by its compiler and editor, board member of GMWA ,Professor Tamar Kezel.MD; PhD.
In July 2009, a scientific practical conference was held in In Batumi. Within the framework of the conference,the book "Pharmacological Formulary" published by the WHO was distributed to the family doctors of the Adjara region.
In 2013, GMWA won a conference grant from Shota Rustaveli National Foundation Within the framework of this grant GMWA was organized a scientific conference "Georgian natural products in the treatment of internal diseases".
The 4th issue of the magazine "Actual topics on women's health" was published with the same grant.
During GMWA's leadership, several conferences were held, which were related to the issues of women's cardiology.
GMWA organized several conferences on women cardiology issues. Scientific practical conferences were held in Telavi in 2018; 2021 years; 2021 in Tskaltubo, 2022 in Zugdidi, 2022 in Gori, 04/23/2023
Trainings
In October 2018, with the financial support of GMWA, Dr. Nino Manjaparashvili the member of GMWA in Kakheti Region, organized a training on the topic "Education Priorities Today and Future- Health Issues." The training held in Lagodekhi school N1, aroused great interest among schools students.
In 2005-2006 N. Zhvania prepared the training "Gender Role in Health and Health Care" in Georgian Language and carried out it in Tbilisi.
2006 As part of the health group of the coalition of non-governmental organizations of Georgia, GMWA members participated in the project "Increasing the participation of women in pre-election and election processes of local self-government in Georgia", in Gori and Gurjaan. Sponsor: OSCE/ODHIR