საქართველოს ექიმ ქალთა ასოციაცია
დღიდან დაარსებისა სექას მიერ ჩატარებულ იქნა ექიმ ქალთა საერთაშორისო ასოციაციის 3 საერთაშორისო  კონგრესი:
2006 წ მაისში ქ თბილისის ცენტრ „ მუზაში“   სექას მიერ  ორგანიზებულ იქნა ექიმ ქალთა საერთაშორისო ასოციაციის  ცენტრალური ევროპის რეგიონალური კონგრესი „ ქალი მუდამ ჯანმრთელი და ახალგაზრდა“ და ექიმ ქალთა საერთაშორისო ასოციაციის გამგეობის  შეხვედრა. კონგრესს დაესწრნენ ექიმ ქალთა საერთაშორისო ასოციაციის მოქმედი და  არჩეული პრეზიდენტები,  გენერალური მდივანი, რეგიონალური  ვიცე პრეზიდენტები, ექიმები  გერმანიიდან  და  შვედეთიდან.
2012 წ სექამ წარმატებით  ჩაატარა  ექიმ ქალთა საერთაშორისო კონგრესი ქ ბათუმში. კონგრესი ეძღვნებოდა ქალთა ჯანმრთელობის აქტუალურ საკითხებს.  მას  დაესწრო 27 სტუმარი მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნებიდან, მათ შორის ასოციაციის გენერალური მდივანი და რეგიონალური ვიცე პრეზიდენტები.
2019 წ მაისში ქ. თბილისში  სექამ მესამედ ჩაატარა ექიმ ქალთა საერთაშორისო ასოციაციის ცენტრალური ევროპის რეგიონალური კონგრესი. მას დაესწრნენ ექიმ  ქალთა ასოციაციის პრეზიდენტი, გენერალური მდივანი, მრავალი სტუმარი სხვადსხვა ქვეყნებიდან.  კონგრესი მიეძღვნა ქალთა კარდიოლოგიის საკითხებს.
სექას წევრები აქტიურად მონაწილეობდნენ ექიმ ქალთა საერთაშორისო ასოციაციის კონგრესებში ქ. ტოკიო- 2004 , აკრა -2007 , სეული -2013 მოსკოვი-  2016. ნიუიორკი 2019.
2004 წელს ტოკიოს ექიმ  ქალთა საერთაშორისო ასოციაციის საერთაშორისო კონგრესზე სექას პრეზიდენტი ნინო ჟვანია არჩეულ იქნა  ექიმ ქალთა საერთაშორისო ასოციაციის ცენტრალური ევროპის  ვიცე-პრეზიდენტის პოსტზე.

In May 2006, in Tbilisi Cultural Centre “Muza” GMWA organized the Central European Regional Congress “Women Always Yang and Healthy ” and the ExCo meeting of Medical Women’s International Association.
The Congress was attended by the President; President-Elect; Past President; Treasurer; Secretary- General; Regional Vice Presidents of MWIA: members of German and Swedish Medical Women’s Associations.
On 2012 GMWA organized the International Congress of MWIA in Batumi. The actual topics of women's health, were discussed on the Congress. The congress was attended by 27 guests from different countries, among them were Secretary General and Regional Vice presidents of MWIA
In May 2019 GMWA the third time held Central European Regional Congress of MWIA in Tbilisi. It was attended by the President, Secretary General of Women Doctors, many guests from different countries. The congress was devoted to the women's cardiology issue.
GMWA members actively participated in the congresses of the Medical Women’s International Association in Tokyo 2004; Akra 2007; Seoul 2013; Moscow 2016.
In 2004 at Tokyo International Congress of Medical Women’s International Association the President of Georgian Medical Women’s Association Nino Zhvania was elected at the post of Vice President of Central European Region of MWIA .