საერთაშორისო თანამშრომლობა
სექას 12 წევრმა მიიღო მონაწილეობა ექიმ ქალთა საერთაშორისო ასოციაციის XXVI კონგრესის მუშაობაში.. კონგრესზე სექას პრეზიდენტი ნ. ჟვანია არჩეულ იქნა ექიმ ქალთა საერთაშორისო ასოციაციის ცენტრალური ევროპის ვიცე-პრეზიდენტად და გამგეობის წევრად. ტოკიო აგვისტო 2004წ
სექა-ს 5-მა წევრმა მონაწილეობა მიიღო გერმანიის ექიმ ქალთა ასოციაციის 28 -ე სამეცნიერო კონგრესის მუშოაბაში. ბერლინი. სექტემბერი 2005
სექას 15 წევრი დაესწრო ექიმ ქალთა საერთაშორისო ასოციაციის სამხრეთ ევროპის რეგიონალურ კონგრესს ქ. რომში.. ნოემბერში 2007წ.
სექას პრეზიდენტი ნ. ჟვანია წარმოადგენდა ექიმ ქალთა საერთაშორისო ასოციაციას მსოფლიო ჯანდაცვის ორგანიზაციის ევროპის რეგიონალური ოფისი 58 სესიაზე. თბილისი სექტემბერი 2008 წ.
სექამ უმასპინძლა ექიმ ქალთა საერთაშორისო ასოციაციის გამგეობის სხდომას. თბილისი 18-19 მაისი 2006 წ.
სექას მიერ 2006 წელს ქ. თბილისში ჩატარებულ იქნა ექიმ ქალთა საერთაშორისო ასოციაციის ცენტრალური ევროპის რეგიონალური კონგრესი “ქალი მუდამ ახალგაზრდა და ჯანმრთელი”.
კონგრესის მუშაობაში მონაწილებდნენ ექიმ ქალთა საერთაშორისო ასოციაციის გამგეობის წევრები, პრეზიდენტი, ყოფილი და მომავალი პრეზიდენტი; გენერალური მდივანი; რეგიონალური ვიცე პრეზიდენტები, გერმანიის და შვედეთის ექიმ ქალთა ასოციაციების წევრები. სულ ქართველ ექიმებთან ერთად მას დაესწრო 17 სტუმარი მსოფლიოს 9 ქვეყნიდან.
2016 წ 12 ექიმი მონაწილეობდა ექიმ ქალთა საერთაშორისო კომგრესში ქ მოსკოვში. კონგრესზე ნ. ჟვანია და ხ. კალაძე წარსდგენენ მოხსენებებით.

International cooperation
12 members of GMWA took part in the work of the XXVI Congress of the International Association of Women Doctors. Zhvania was elected as the vice-president of Central Europe and member of the board of the International Association of Women Doctors. Tokyo August 2004
5 members of GMWA participated in the Mushoaba of the 28th Scientific Congress of the German Association of Women Doctors. Berlin. September 2005
15 members of GMWA attended the Southern European Regional Congress of the International Association of Women Doctors in St. in Rome.. in November 2007.
GMWA President N. Zhvania represented the International Association of Women Doctors at the World Health Organization Regional Office for Europe 58 session. Tbilisi, September 2008
GMWA hosted the board meeting of the International Association of Women Doctors. Tbilisi, May 18-19, 2006
by GMWA in 2006 The Central European Regional Congress of the International Association of Women Doctors "A woman is always young and healthy" was held in Tbilisi.
Members of the board of the International Association of Women Doctors, president, former and future president were distributed in the work of the congress; general secretary; Regional Vice-Presidents, members of the German and Swedish Associations of Women Doctors. Together with Georgian doctors, 17 guests from 9 countries of the world attended it.
In 2016, 12 doctors from Georgia participated in International Congress of MWIA in Moscow. N Zhvania and K. Kaladze held the presentations on Congress.